Dariusz Skowroński

Dariusz B. Skowroński

Sztukami walki zajmuje się od 1983 roku. Zaczynał ćwicząc dwa lata Karate Kyokushinkai w Radomiu. Następnie poprzez kontakt z pierwszymi instruktorami Aikido w Polsce, przez siedem lat uczył się tradycyjnego Aikido Aikikai w Radomiu, Warszawie i Nowym Sączu.
W międzyczasie poznawał inne sztuki, jak Judo i Tai Chi.
W momencie kiedy przeniósł się na studia do Łodzi w 1992 kontynuował praktykę, jak i stał się Asystentem w Łódzkim Studium Psychotroniki, gdzie sam uczył się zaocznie, a dla studentów dziennych prowadził Aikido jako formę Wychowania Fizycznego.
W tym też czasie nawiązał kontakt z sekcjami Ki Aikido, i jako swoich nauczycieli uznaje Carstena Mollera z Kopenhagi (6 Dan) oraz Michaela Wintera z Berlina (6 Dan).
Aikido to różni się podejściem do przeciwnika i samej filozofii, w której najważniejszym elementem jest praktyka koordynacji ciała z umysłem, co wielu upraszczając nazywa „Energią Ki”. Sam rozumie to jako umiejętność przeniesienia Aikido na zwyczajne codzienne życie, oraz wiedzę kiedy i jak zatrzymać nasze ciało i wyciszyć umysł.
Sama Energia Ki, to konsekwentne prowadzenie umysłu przeciwnika, oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów bez walki.
Sam jest Rehabilitantem, Opiekunem medycznym, oraz Managerem Sportu. Na codzień zajmuje się pacjentami i ich usprawnianiem ruchowym, oraz przyjmuje w swoim Gabinecie Masażu.
Pasjonat Psychologii Ewolucyjnej i Fizyki Kwantowej.
Praktykuje Aikido 30 lat, posiadając 2 Dan Ki Aikido i mając już wychowanych przez siebie kilku instruktorów prowadzących swoje grupy w Łodzi i Warszawie.

Strona: Ki Aikido Facebook

Centrum Sportu i Kultury Japońskiej w Łodzi